×

گل برای مراسم چهلم

فروش تاج گل مراسمات

یکی از مهمترین مراسم ما ایرانیان از قدیم تا کنون سوگواری برای افرادی می باشد که در ۴۰ روز گذشته فوت نموده اند و این سنت قدیمی با یکسری رسم و رسوم های خاصی اجرا می شود که با هم برخی از آنها را بررسی خواهیم نمود.

برای نمایش بیشتر کلیلک نمائید

پوشیدن لباس مشکی

از مهمترین رسم های قدیمی ما ایرانیان و بسیاری از کشورهای جهان پوشیدن لباس مشکلی بر سرمزار مرحوم می باشد. این رسم شایسته به منظور همدردی با خانواده مرحوم می باشد و نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان نیز این کار انجام می شود.

معمولا مراسم چهلم در مساجد و یا در خانه متوفا برگزار می شود و بعد از گزراندن مراسم و سخنرانی های خاصی نزدیکان به بهشت زهرا و یا مکانی که مرحوم در آنجا دفن شده است مراجعه می فرمایند. همچنین یکی از دیگر مراسم ختم در ایران خیرات حلوا می باشد. حلوا که یکی از شیرینی های ایرانی محسوب می شود و معمولا در بیشتر اوقات در مراسم شیع جنازه استفاده می شود.

همچنین خرید تاج گل و گلاب برای بردن بر سرمزار مرحوم نیز یکی دیگر از کارهای شایسته ای می باشد که بازماندگان و نزدیکان متوفا انجام می دهند. بطور کلی گل برای ابراز علاقه و احساسات به دیگران کاربرد دارد و حال این احساس می تواند احساسی لندوه ناک باشد پس در نتیجه میتوان از گل برای بیان احساسات آدم در زمان های غم و اندوه هم استفاده نمود.

خرید گل برای مراسم چهلم

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم بسیاری از افراد گل برای مراسم چهلم را یکی از نشانه های ادب و احترام می دانند و اینکار از زمان های بسیار دور مورد استفاده قرار می گرفت.

خرید گل برای مراسم چهلم و پخش آیه هایی از قرآن برای افراد مسلمان کاریست که بسیاری از ماها در زمان فوت نزدیکانمان آن را انجام خواهیم داد. همچنین توجه فرمایید برای خرید گل برای مراسم چهلم شما می توانید از سایت آرنیکا استفاده نمایید و انواع گل ها و سبد گل ترحیم و همچنین گل ترحیم را با قیمت های ارزان با ارسال رایگان از ما خریداری نمایید.

نمایشگاه گل در مراسم اختتامیه

Horticultural Society به طور سنتی در Beer and Flowers Parade شرکت می کند و با تهیه تزیینات رنگارنگ برای گروه های راهپیمایی ، این جشنواره را به یکی از برجسته ترین جشنواره ها تبدیل می کند.

در مراسم اختتامیه بیست و ششمین یونیورسیاد تابستانی در شنژن ، استان چینگاس جنوبی ، گوانگدونگ ، چین ، ۲۳ آگوست ، به برگزارکنندگان گل اهدا می شود.

در مراسم اختتامیه بیست و ششمین یونیورسیاد تابستانی در شنژن ، جنوب چین ، استان گوانگدونگ ، چین ، ۲۳ اوت ۲۰۱۱ ، به برگزارکنندگان گل اهدا می شود. سه شنبه (۲۳ آگوست ۲۰۱۱) ، پس از اینکه کشورها رکورد جهانی مدال طلا را ثبت کردند. تقریباً ۷۰۰۰ ورزشکار دانشجویی از ۱۵۲ کشور در ۲۴ بازی ورزشی در این بازیهای ۱۲ روزه به میزبانی مرکز تولید و مالی استان گوانگدونگ ، هم مرز با هنگ کنگ شرکت کردند. ورزشکاران چینی ناامید نشدند و در مجموع با ۷۵ طلا و ۱۴۵ مدال در رده نخست جدول قرار گرفتند و پس از آن روسیه با ۴۲ برنده و در مجموع ۱۳۲ مدال قرار گرفت. کره جنوبی با ۲۸ طلا از ۷۹ مدال در جایگاه سوم قرار گرفت.

مراسم اختتامیه المپیک؛ گلهای رویال

دانش آموزان افرا-آفتابگردان با پرچم کلاس خود در مراسم اختتامیه المپیک ما راه می روند. دانش آموزان نام تیم را انتخاب کردند ، ‘Royal Flowers!’