چند نکته ‌ای که فقط نظافتچی های حرفه ای می دانند


۱- نکات کلیدی نظافت منزل : روغن زیتون

آیا اثر انگشت‌های روی یخچال شما را دیوانه کرده‌ است؟ اصلا نگران نباشید.! ملیسا مارکر، بنیانگذار شرکت، کانال یوتیوب و وبلاگ Clean My Space یک راه‌حل عالی پیشنهاد داده است. ” من از یک قطره روغن زیتون و یا روغن بچه برای تمیز کردن لکه های یخچال کمک می‌گیرم. یک قطره روغن بچه و یا زیتون را بر روی یک حوله‌ی کاغذی ریخته و یخچال را با آن تمیز کنید. روغن اثر انگشت را به طور کامل پاک کرده، سطح را برای مدتی طولانی تمیز نگه می دارد”.

۲- نکات کلیدی نظافت منزل : گچ سفید

بکی راپینچوک موسس Cleanmama اعلام کرد:” من به مردم پیشنهاد میکنم که یک تکه گچ سفید در آشپزخانه و رختکن خود قرار دهند. زیرا گچ به جذب و پاک کردن لکه های چربی و جذب روغن کمک می کند. این ترفند را می توانید بر روی روغن، کره ، سس مایونز و ….. انجام دهید. اگر به یک راه حل فوری نیاز دارید ولی هیچ گچی در دسترس ندارید، می توانید نشاسته‌ی ذرت و یا پودر تالک را بر روی لکه‌ی روغن ریخته و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند سپس آن را با دستمال تمیز کنید، مشاهده خواهید کرد که لکه ی چربی کاملا از بین می رود”.

۳- نکات کلیدی نظافت منزل :  جاروبرقی

دونا اسمالین کوپر، متخصص تعمیر و نگهداری منزل و نویسنده‌ی وبلاگ  amazon در یکی از مطالب خود نوشت”میخواهم نکته‌ای را به شما بگویم که شاید اکثر مردم آن را درک نکنند!! هول دادن جاربرقی به سمت جلو  بیشتر به خاطر بردن آن به موقعیت مناسب است و در واقع این کشیدن جاروبرقی به سمت خودتان است که خاک  و اشغالها را از بین می‌برد و این کار باید به آرامی صورت گیرد. ببابراین برای تمیز شدن فرش، ابتدا گرد و خاک اطراف را روی زمین بتکانید و سپس به آرامی جاروبرقی بکشید”.

 ۴- نکات کلیدی نظافت منزل : استفاده از بخارشو

دبرا جانسون مدیر برنامه‌ آموزشی شرکت Merry Maids در یکی از برنامه‌های خود اعلام کرد: “وقتی که شما برای نظافت از یک  پاک کننده ی شیمیایی استفاده می‌کنید، ممکن است  قسمت‌هایی از لکه ها روی سطح باقی بماند. همچنین گاهی لکه ها و گردو غبار خیلی سمج هستند و احتیاج به شستشوی بیشتری دارند. با این حال استفاده از بخارشو باعث می شود که هیچگونه لکه‌ای بر روی سطوح باقی نماند. همچنین شا می توانید از بخار شو برای تمیز کردن فرش نیز استفاده کنید”.

۵- نکات کلیدی نظافت منزل: نشاسته ذرت

به نظر ملیسا مارکر روش استاندارد تمیز کردن شیشه این است که یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت را با یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان آب مخلوط کرده و به عنوان شیشه پاک‌کن استفاده کنید. “این یک ترکیب جادویی است و نتایج باورنکردنی خواهید گرفت. نشاسته ی ذرت شیشه را روشن و شفاف کرده و باعث می شود که شیشه درخشندگی بی‌نظیری پیدا کند. همچنین نشاسته ذرت برای پاک کردن لکه‌های  چربی نیز کاربرد دارد”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *