نصب تابلو برق تایمر دار برای کمپرسور هوا


کمپرسورهای هوا از جمله تجهیزات پرکاربردی هستند که در صنایع و مشاغل مختلف قابل استفاده اند و اصولاً ابزارهایی هستند که سیالات را دریافت کرده و با فشاری بالاتر از فشار ورودی خارج می کنند. این تجهیزات را می توان بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع موتور محرک، فشار و حرارت مکش، نحوه عملکرد، سرعت و … به انواع مختلفی تقسیم کرد.

 

 

کمپرسور هوا در واقع یک دستگاه پنوماتیکی است که می تواند با استفاده از یک موتور الکتریکی، دیزلی، بنزینی و غیره، نیرو را به انرژی پتانسیل ذخیره شده در هوای تحت فشار تبدیل کند. در واقع کمپرسور هوا می تواند هوای داخل یک مخزن را تحت فشار قرار دهد و انرژی جنبشی ذرات آن را افزایش دهد. این دستگاه ها می توانند انرژی الکتریکی را به انرژی جنبشی تبدیل کنند و مانند یک موتور احتراقی عمل کنند.

تابلوی تایمر چیست و چه مزایایی دارد؟
دستگاه تایمر برقی در واقع دستگاهی است که پس از تعیین زمان سیگنال را با دادن زمان به خروجی هدایت می کند. این دستگاه ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند که از مهمترین آنها می توان به تابلوهای پنوماتیک یا تایمر هوا، تابلو تایمر دیجیتال و تابلو تایمر آنالوگ اشاره کرد. از مهمترین و اصلی ترین مزایای استفاده از تابلوهای تایمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این تایمرها می توانند نقش ویژه ای در صرفه جویی در زمان داشته باشند.

استفاده از این دستگاه ها بیش از 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

این دستگاه ها اجازه نمی دهند دستگاه های مختلف تحت فشار قرار گیرند.

لزوم نصب تابلوی تایمر برای کمپرسور
همانطور که گفته شد تابلوهای تایمر می توانند ویژگی ها و مزایای زیادی داشته باشند و امروزه بر روی انواع دستگاه های صنعتی، نیمه صنعتی و غیر صنعتی قابل نصب هستند. از جمله دلایلی که ضرورت استفاده از تابلوهای تایمر برای کمپرسور اسکرو و سایر کمپرسورهای هوا را نشان می دهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمپرسورهای هوای مورد استفاده در صنایع مختلف همیشه کار می کنند و تحت فشار بالا هستند و استفاده از تابلوهای تایمر باعث می شود این کمپرسورها فقط در مواقع نیاز شروع به کار کنند.

کمپرسورهایی که مجهز به تایمر هستند می توانند طول عمر بیشتری داشته باشند و هزینه های تعمیر و نگهداری آنها تا حد امکان پایین باشد.

تابلوهای تایمر می توانند با مدیریت فعالیت کمپرسورهای هوا از داغ شدن کمپرسورهای هوا و آسیب دیدن قسمت های مختلف آن جلوگیری کنند.

استفاده از تابلوی تایمر برای کمپرسور می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشد. در واقع عملکرد این تابلوها به گونه ای است که کمپرسورها فقط در مواقع نیاز کار می کنند و این می تواند نقش ویژه ای در صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه داشته باشد.

همچنین استفاده از این بردها در کمپرسورهای هوا باعث کاهش سایش و پارگی قطعات مختلف شده و به افزایش طول عمر کمپرسور کمک می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *