طرحی نو برای مسافران در سواحل؛ اجرای مطالعه با طعم تابستان در سواحل و تفرجگاه‌های مازندران


28 /4/ 1401

طرحی نو برای مسافران در سواحل؛

اجرای مطالعه با طعم تابستان در سواحل و تفرجگاه‌های مازندران

طرح مطالعه با طعم تابستان در قالب پارک مطالعاتی در سواحل شهرستان های ساری، جویبار، فریدونکنار ، نور و دیگر شهرستان های مازندران ویژه مسافران و مهمانان استان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در سال‌های اخیر کتابخانه های عمومی مازندران به منظور گسترش فرهنگ کتابخوانی در طول فصل تعطیلات طرحی به نام مطالعه باطعم تابستان را اجرا کرده که با استقبال بسیار خوب مردم همراه شده است.

در اجرای طرح طعم تابستان کتاب برای کسانی که در روستاها به جهت فضای کاری فرصت رفتن به کتابخانه‌های عمومی شهر را ندارند، کتابخانه‌ها به دل روستاها رفت و مورد استقبال قرار گرفت.

اما در سال جاری با راه اندازی قرارگاه فرهنگی به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری  و دبیری معاونت فرهنگی سپاه کربلا، برنامه های فرهنگی زیادی در سواحل در قالب طرح دیار علویان در حال اجرا است.

اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به عنوان عضوی از این قرارگاه فرهنگی، طرح مطالعه با طعم تابستان در قالب پارک مطالعاتی در سواحل شهرستان های ساری، جویبار، فریدونکنار ، نور و دیگر شهرستان های مازندران ویژه مسافران و مهمانان استان به مرحله اجرا گذاشته است.

این برنامه ها با هدف سالم سازی فضای اجتماعی و هدایت کودکان و نوجوانان به مسیر کتاب و کتابخوانی با همکاری سپاه و موسسه های مردم نهاد و دستگاه های فرهنگی انجام می شود.

برگزاری مسابقات فرهنگی مختلف نقاشی، جمله نویسی، بازی ریاضی ، کتابخوانی ، قصه گویی ، چیستان ، پرسش و پاسخ ، مسابقه هوش و …. از جمله برنامه هایی است که در سواحل اجرا می شود.

انجام اینگونه اقدامات نمونه ای از وجود پتانسیل مناسب فرهنگی در شهرستان های مازندران است و علاقه مندی کودکان و نوجوانان از این برنامه ها و استقبال خوب خانواده ها، وظیفه مسئولان را در اجرای برنامه های فرهنگی سنگین تر می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *