سئوی تجارت الکترونیک


سئوی تجارت الکترونیک چگونه کار می کند؟
سئوی تجارت الکترونیک روشی رایگان برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما از طریق نمایش بیشتر آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. یک صفحه با رتبه خوب ترافیک بیشتری دریافت می کند، بنابراین شما می خواهید صفحه شما تا حد ممکن رتبه بالایی داشته باشد.
برای اینکه صفحات وب شما در SERP رتبه بالاتری داشته باشند، باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است – از کلمات کلیدی که استفاده می کنید تا تنظیمات فنی فروشگاه وب شما و اینکه آیا فروشگاه وب شما سازگار با موبایل است، همگی تاثیر زیادی دارند. در بهینه سازی سئو

یک خودی تجارت الکترونیک شوید
این باشگاه دسترسی انحصاری به آخرین اخبار تجارت الکترونیک و توصیه های چهار متخصص برتر تجارت الکترونیک B2B را برای شما فراهم می کند.

 

سانا تجارت به حریم خصوصی شما احترام می گذارد و از آن محافظت می کند. برای جزئیات بیشتر به سیاست حفظ حریم خصوصی ما مراجعه کنید.

*
ایمیل شرکت شما
پیوستن به باشگاه

 

از نقطه نظر عملی تر، در اینجا 4 زمینه وجود دارد که باید هنگام تنظیم استراتژی SEO تجارت الکترونیکی خود در نظر بگیرید:

محتوا
محتوای خود را با عبارات جستجویی که می‌خواهید پیدا شوند بهینه کنید: از جمله URL، هدر H1، محتوا، توضیحات متا و عنوان متا.

راه اندازی فنی
بخش فنی فروشگاه وب خود را بهینه کنید: برای مثال HTTPS، سازگاری با موبایل، سرعت صفحه، فهرست بندی، نقشه سایت XML (این فهرست برای گوگل است) و غیره.

تجربه ی کاربر
گوگل از آمار کاربران استفاده می کند تا مشخص کند کدام سایت ها و به چه ترتیبی در موتور جستجوی خود رتبه بندی می شوند. این شامل زمان روی صفحه، نرخ پرش، نرخ تبدیل، زمان بارگذاری و غیره می شود. در نهایت، آنها می خواهند بدانند: آیا کاربران می توانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند؟ آیا منبع اطلاعاتی قابل اعتمادی هستید؟

اثبات این موضوع به گوگل می تواند به معنای رتبه بندی در صفحه اول نتایج جستجوی آنها باشد. و با توجه به اینکه 75٪ از مردم هرگز به دنبال پاسخ خود از صفحه 1 نیستند، این می تواند ارزش زیادی را اضافه کند.

لینک بیلدینگ
شما باید فکر کنید که به کدام پیوندهای داخلی (از داخل وب سایت خود) و پیوندهای خارجی (از سایر منابع) به و از آن لینک می دهید. شما همچنین باید از منابع دیگری که برای کسب قدرت به شما پیوند می خورند، نظارت داشته باشید. انتخاب منابع مناسب یا منبع ذکر شده برای یک سازمان دیگر می تواند به افزایش اعتبار و شهرت برند شما کمک کند.

مزایای سئو تجارت الکترونیک چیست؟
راه اندازی استراتژی سئو تجارت الکترونیک مزایای بی شماری دارد. در اینجا 3 مزیت برتر سئوی تجارت الکترونیک آورده شده است:

بهبود تجربه کاربری شما
یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی گوگل، ارائه تجربه کاربری خوب به کاربران است. اگر سایت شما کلمات کلیدی مناسبی را برای مخاطبان هدف شما هدف قرار می دهد و به سوالاتی که بازدیدکنندگان وب سایت ممکن است داشته باشند پاسخ می دهد، گوگل آن را به عنوان یک تجربه مثبت و در نتیجه رتبه شما بالا می رود.
اما اگر کاربران روی سایت شما کلیک کنند و بلافاصله کلیک کنند، گوگل آن را به عنوان یک تجربه منفی می بیند و به رتبه شما آسیب می زند.

گسترش دامنه دسترسی شما
سئوی تجارت الکترونیک به فروشگاه وب شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری دریافت کند، که در نتیجه دامنه برند شما را افزایش می دهد. هنگامی که کاربر به صورت ارگانیک وارد وب سایت شما شد، بعداً می توانید دوباره با آن شخص با کمپین های هدف گذاری مجدد پولی ارتباط برقرار کنید. بازاریابی مجدد سئو یک روش بسیار موثر است.

افزایش آگاهی از برند
شما می توانید سایت تجارت الکترونیک خود را بدون هزینه تبلیغات بازاریابی بهینه کنید. اگر در حال بهینه سازی رتبه بندی سئوی خود هستید، چرا سعی نکنید سایت خود را در جعبه پاسخ گوگل قرار دهید. قرار گرفتن در جعبه پاسخ گوگل می تواند باعث کلیک بیشتر، ترافیک وب سایت و افزایش آگاهی از برند شود.

چالش های سئوی تجارت الکترونیک چیست؟
چالش هایی که بسیاری از شرکت ها هنگام بهینه سازی سئوی تجارت الکترونیک خود نادیده می گیرند عبارتند از:

نبود محتوای با کیفیت
بزرگترین مشکل بهینه سازی سئوی تجارت الکترونیک این است که برخی از سایت ها سعی می کنند خیلی سریع این کار را انجام دهند و فراموش می کنند که این فقط به کمیت محتوا مربوط نمی شود. این مربوط به کیفیت محتوا است. صفحات محصول شما نمی توانند فقط یک کپی پیست از توضیحات سازنده باشند، بلکه باید توضیحات مختصری همراه با تصاویر باشند.

فراموش کردن تنظیمات فنی
اگرچه محتوا پادشاه است، اما نمی‌توانید تنظیمات فنی SEO خود را فراموش کنید. مواردی مانند HTTPS، سازگاری با موبایل، سرعت صفحه، نمایه سازی، نقشه سایت XML اغلب فراموش می شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *