اگر فشار خون بالا و سردرد دارم چه کار کنم؟


اگر به دنبال فهرستی از درمان قطعی فشار خون بالا (HBP یا فشار خون بالا) هستید، آنها را در اینجا پیدا نخواهید کرد. این به این دلیل است که در بیشتر مواقع هیچ کدام وجود ندارد.

افسانه: افراد مبتلا به فشار خون بالا علائمی مانند عصبی بودن، تعریق، مشکل در خوابیدن یا برافروختگی صورت را تجربه خواهند کرد.

حقیقت: فشار خون بالا تا حد زیادی یک ‘قاتل خاموش’ بدون علامت است. اگر فشار خون خود را نادیده می گیرید زیرا فکر می کنید یک علامت یا علامت خاص شما را متوجه مشکل می کند، شانس خطرناکی برای زندگی خود دارید.

توصیه AHA برای تشخیص خود تلاش نکنید. تشخیص بالینی فقط باید توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی انجام شود. اعداد روی دستگاه فشار سنج خون خود را بدانید و تغییرات مهمی را برای محافظت از سلامت خود اعمال کنید. در بیشتر موارد فشار خون بالا باعث سردرد یا خونریزی بینی نمی شود بهترین شواهد نشان می دهد که فشار خون بالا باعث سردرد یا خونریزی بینی نمی شود، مگر در مورد بحران فشار خون بالا، یک اورژانس پزشکی زمانی که فشار خون 180/120 میلی متر جیوه یا بالاتر باشد. اگر فشار خون شما به طور غیرعادی بالا است و سردرد یا خونریزی بینی دارید و احساس ناخوشایندی دارید، پنج دقیقه صبر کنید و دوباره آزمایش کنید. اگر میزان خواندن شما در 180/120 میلی‌متر جیوه یا بالاتر باقی ماند، با 911 تماس بگیرید. اگر سردرد شدید یا خونریزی بینی دارید و در غیر این صورت خوب نیستید، با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است علائم بیماری های دیگر باشد. بهبود اعداد اعداد فشار خون خود را بدانید – و بدانید که اهدای شما به بهبود شانس میلیون ها نفر درست مانند شما کمک می کند.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *