آموزش صفر تا صد کامپیوتر رایگان


مایلم شما را با یک جامعه جهانی معرفی کنم که در آن توسعه  آموزش صفر تا صد کامپیوتر رایگان دهندگان ممکن است دور هم جمع شوند تا ایده های سرگرم کننده را به اشتراک بگذارند و چیزهای زیبا و شگفت انگیزی خلق کنند. مانند کودکان، کدنویسی هیچ محدودیتی نمی شناسد. افق دید خود را از سنین جوانی گسترش دهید. جهان، مانند صنعت فناوری و آموزش، با سرعتی سرسام‌آور در حال تغییر است. در نتیجه، نسل‌های آینده برای همگام شدن با تغییرات باید به خوبی مجهز شوند.

2. بچه های کدگذار

Coder Kids یک استارت‌آپ فوق‌العاده است که برنامه‌نویسی آنلاین، کارگاه‌ها و کمپ‌ها را برای کودکان در هر سنی به صورت آنلاین، حضوری و درخواستی ارائه می‌دهد. مقدمه ای بر کدنویسی اسکرچ، یک درس رایگان درخواستی، یک روش عالی برای دانش آموزان برای شروع کدنویسی است. برنامه های کدنویسی برای بچه ها آنها را با پایه ها و رابط اسکرچ آشنا آموزش صفر تا صد کامپیوتر رایگان می کند.

3. Codecombat.comCodecombatLogo.png

CodeCombat یک بازی کد نویسی مبتنی بر متن برای جوانان است که برنامه نویسی پایتون و جاوا اسکریپت را آموزش می دهد. کودکان در بسیاری از سطوح RPG (بازی نقش آفرینی) پیشرفت خواهند کرد در حالی که کدنویسی در پایتون و جاوا اسکریپت را یاد می گیرند. این وب سایت برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان دارای گرافیک سرگرم کننده است و به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا با دیگران در جامعه ارتباط برقرار کنند و برنامه نویسی را به یک ورزش تیمی تبدیل کنند. یادگیری برنامه نویسی برای پیشرفت برنامه ها به تکالیف چالش برانگیزتر و کدنویسی پس از تکمیل یک سطح مفید ایرانیان سایبر و موثر است. برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان برای ادامه برنامه‌نویسی و رویارویی با مشکلات کدنویسی دشوارتر، دنیاها و سطوح مختلفی برای کشف وجود دارد.

4. استنسیل

Stencyl یک ابزار توسعه بازی است که به کاربران اجازه می‌دهد آموزش صفر تا صد کامپیوتر رایگان بدون نیاز به نوشتن کد، بازی‌هایی را برای پلتفرم‌های iPhone، iPad، Android، Windows، Mac، Linux، HTML5 و Flash ایجاد و منتشر کنند. آنها دارای یک رابط گرافیکی شبیه به Scratch هستند اما با ویژگی های بیشتر و بلوک های آماده برای استفاده. بچه ها ممکن است دنیاها و شخصیت های خود را بسازند،سپس می‌توانند با جزئیات زیاد آن‌ها را تغییر دهند تا پیچیده‌تر شوند.

این تصاویر برای کودکان مناسب است و دانش آموزان پیشرفته می توانند کد مبتنی بر متن را در بازی خود مشاهده و تغییر دهند. این شامل دانلود و نصب نرم افزار است، با این حال، پشتیبانی یادگیری جامع را در انجمن های آنها ارائه می دهد و نسخه مبتدی رایگان است. Stencyl برای کودکانی که به توسعه و طراحی بازی علاقه دارند ایده آل است.

5. Code.org

سالانه Hour of Code توسط Code.org، یک سازمان غیرانتفاعی سازماندهی می شود. آنها برنامه نویسی رایگان را برای بچه ها و جوانان با مجموعه ای از چهار دوره ارائه می دهند که اصول علوم رایانه را آموزش می دهند، علاوه بر این که برنامه درسی را برای مدارس فراهم می کنند. دانش آموزان می توانند بازی های تعاملی یا داستان هایی را برای به اشتراک گذاشتن آنلاین در پایان هر درس ایجاد کنند.

هر دوره شامل دنباله ای از پازل ها، فیلم ها و آموزش صفر تا صد کامپیوتر رایگان فعالیت هایی است که موضوعات علوم کامپیوتر را آموزش می دهد. دوره 1 برای خوانندگان مبتدی (سنین 4 تا 6 سال) طراحی شده است و اگر فرزند شما از قبل نحوه خواندن را خوب بلد باشد، می توان از آن صرفنظر کرد. کلاس های بعدی از یک قالب مبتنی بر بلوک برای کارهای برنامه نویسی استفاده می کنند، اما دانش آموزان می توانند از هر زبان برنامه نویسی که می خواهند استفاده کنند.

6. خراش

ما آن را دوست داریم زیرا این پلت فرمی است که برای برنامه درسی برنامه نویسی مدرسه ابتدایی خود استفاده می کنیم. آزمایشگاه MIT Media Lab یک وب سایت کدگذاری بلوک رایگان برای کودکان ایجاد کرده است. Scratch یک زبان برنامه نویسی آموزش صفر تا صد کامپیوتر مستقل است که از عناصر گرافیکی به هم پیوسته تشکیل شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *