آشنایی با سنگ مرمریت هرسین


یکی از انواع سنگ مرمریت که کاربرد فراوانی به عنوان سنگ پارکینگ، سنگ پله و سنگ کف ساختمان دارد، سنگ مرمریت هرسین است. این سنگ از تمام مزایای سنگ های مرمریت برخوردار است و می توان از آن در بخش های مختلفی از ساختمان استفاده کرد. کاربرد این سنگ مرمریت در طراحی داخلی بسیار رواج دارد و به همین دلیل خرید سنگ مرمریت هرسین یکی از گزینه های اصلی خرید در میان سازندگان ساختمان ها است. در این پست قصد داریم به معرفی این سنگ زیبا و شرح ویژگی ها و کاربردهای آن بپردازیم.

سنگ مرمریت هرسین ممتاز یکی از انواع سنگ مرمریت می‌باشد که به دلیل رنگ روشن و ظاهر زیبایی که دارد به‌عنوان یکی از معروف‌ترین سنگ‌های ساختمانی شناخته می‌شود. سنگ هرسین شکوه و گرمی خاصی به ساختمان شما می‌بخشد و در تمامی بخش‌های ساختمان قابلیت استفاده از این نوع سنگ وجود دارد.

سنگ هرسین در رنگ‌های کرم، بژ و استخوانی روشن موجود می‌باشد که زیبایی و درخشش بی‌نظیری در این سنگ دیده می‌شود. به‌صورت کلی این سنگ از لحاظ رنگ زمینه در گروه سنگ‌های کرم قرار می‌گیرد در بسیاری از سنگ‌های مرمریت هرسین ممتاز خطوطی مشاهده می‌شود که مانند شاخ گوزن به هم متصل هستند به همین دلیل به این دسته از سنگ‌ها شاخ گوزنی نیز گفته می‌شود. سورت‌بندی سنگ هرسین بر اساس همین رگه‌های شاخ گوزنی و رنگ آن انجام می‌شود.

ویژگی‌های سنگ مرمریت هرسین
این سنگ به دلیل سطح یکدست و رنگ خاصی که دارد باعث زیبایی بخشیدن به محیطی می‌شود که در آن از این سنگ استفاده می‌گردد. سنگ‌های مرمریت هرسین ساب پذیری بسیار بالایی دارند که این امر باعث می‌شود این سنگ‌ها سطحی براق درخشان و صیقلی داشته باشند. وقتی سنگی سطح براق و صیقلی دارد باعث می‌شود زمانی که در ساختمان به‌کاربرده می‌شود جلوه و زیبایی ساختمان را دو برابر کند.

مقاومت فشاری بالا که به دلیل متراکم بودن این سنگ وجود دارد باعث شده که در مکان‌های مختلفی از ساختمان که به یک سنگ مقاوم نیاز است مانند کف و پله از این سنگ استفاده شود. مقاومت بالایی که این سنگ دارد باعث شده تا به‌راحتی شکسته نشود و طول عمر بیشتری داشته باشد. ویژگی و مزیت مهم دیگری که در  این سنگ وجود دارد نظافت پذیری آسان این سنگ می‌باشد. در مواردی که پس از گذشت زمان سطح سنگ کدر شود با دستگاه ساب زن سطح آن را مثل روز اول صاف و صیقلی می‌کنند.

کاربرد سنگ هرسین ممتاز
سنگ‌های مرمریت به دلیل جنس متراکمی که دارند از دسته سنگ‌های محکم و با استقامت به شمار می‌آیند. سنگ مرمریت هرسین نیز با ویژگی‌هایی که برای آن ذکر شد می‌تواند در بخش‌های مختلف ساختمان کاربردهای فراوانی داشته باشد. کاربرد عمده سنگ هرسین به دلیل مقاومت بالا و سادگی در طرح در قسمت سنگ مناسب کف و دیواره‌های داخلی ساختمان می‌باشد. از سایر کاربردهای این سنگ مرمریت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سنگ کف واحدهای تجاری و مسکونی
نماهای داخلی ساختمان
سنگ کف پله
سنگ کف پارکینگ
دیوارهای لابی و فضاهای داخلی ساختمان


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *